1% procent 
Początek 
Postępy w Leczeniu 
Podziękowania 
Imprezy Charytatywne 
Oliwia w Fundacji 
AKCJA /banerek/  

 

  Pobież program do rozliczeń PIT

 w tym programie jest wpisana Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą / jest dużo programów dedykowanych pod określone organizacje OPP

Program daje możliwość rozliczania on-line

 

 Każdy zainteresowany leczeniem swojego dziecka w szpitalu The Childrens Hospital of Philadelphia (jednym z dziesięciu najlepszych szpitali pediatrycznych w USA) powinien zwracać się z pytaniami do ich biura obsługi pacjentów międzynarodowych, które znajdą pod linkiem:
http://www.chop.edu/service/international-patient-services/home.html
  

 

Oliwia w TVP Katowice-  program regionalny 20.03.2011r.

              Oliwia w TVP 2 -  Panorama 20.03.2011r.

               Oliwia w TVP1- Teleexpres 21.03.2011r.

              Oliwia  w TV Orion - 12.03.2011r.

 

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o każdą pomoc finansową , nawet najdrobniejszą, a głównie o Państwa 1% podatku za 2013 rok na operację Oliwii Deska – naszej 4-ro letniej córeczki. Oliwia potrzebuje jak najszybszej operacji plastycznej, aby nie zepsuć dobrych efektów rozpoczętego leczenia.


Znaleźliśmy jako rodzice szpital, który specjalizuje się w leczeniu najcięższych wad wrodzonych twarzoczaszek u dzieci.     Po konsultacjach udało się zakwalifikować Oliwię do leczenia w tamtejszym zespole chirurgów. Oliwia przeszła już łącznie 8 operacji rekonstrukcyjnych, z czego 3 ostatnie wykonywał ceniony specjalista z USA.

Doktor S. Bartlett z CHOP w Filadelfii pierwszy raz zoperował Oliwię w 2009 r. w Polsce w Krakowie (zrekonstruował kość czołową) , po raz drugi zoperował córeczkę w CHOP w Filadelfii, gdzie wraz z całym swoim zespołem podczas 10-cio godzinnej operacji przesunął Oliwii oczodoły na właściwe miejsca oraz przeszczepił kość z czaszki w miejsce brakującej kości nosa. Była to bardzo trudna operacja, która uporządkowała jej twarz by umożliwić dalsze etapy leczenia.  

Dzięki tym zabiegom Oliwia nareszcie ma zabezpieczone czoło przed uderzeniami, po rekonstrukcji kości nosa nie ma już trudności w oddychaniu! Jest przeszczęśliwa, kiedy może spać i jeść bez kłopotów z oddychaniem przez nos. Zoperowano maksimum jakie było tylko możliwe do zrobienia podczas wielogodzinnych operacji. W następnym etapie można nareszcie zająć się ostateczną rekonstrukcją  powieki (przeszczepem ze śluzówki z ust), odtworzyć kanalik łzowy przez wszczepienie by-passów, uformować skórę i płatki nosa i zacząć przesuwać mięśnie twarzy na właściwe miejsca.

Zespół lekarzy z USA, który z sukcesem rozpoczął leczenie Oliwii, rokuje, że Oliwia mimo ciężkiej wady wrodzonej ma szansę na normalne życie po dokończeniu leczenia. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi, których poruszyła historia Oliwii - o pomoc w zebraniu środków na następne etapy leczenia. NFZ nie zrefunduje Oliwii całości leczenia, jedynie część. Prosimy o wsparcie jej leczenia. Operacja jakiej obecnie wymaga Oliwia  zabezpieczy jej oczko przed infekcjami i nos przed przebiciem skóry przeszczepioną kostką od wewnątrz, nada naturalniejszy kształt zdeformowanemu noskowi . Przekazując swój 1% podatku na leczenie Oliwii podarujecie jej Państwo wspaniały dar – normalne życie. Bardzo prosimy o pomoc w wyleczeniu Oliwii i dziękujemy ogromnie dotychczasowym darczyńcom.

Monika i Piotr Deska - rodzice dziewczynki.

 

 

Wiadomość dla rodziców, poszukujących najlepszego lekarza od wad twarzy dla dziecka.

Jeśli Wasze dziecko ma trudną w leczeniu wadę twarzy lub zespół chorobowy twarzoczaszki, możecie zasięgnąć porady amerykańskiego chirurga plastyka na NFZ w Polsce w Krakowie!!!

 

Międzynarodowej sławy amerykański plastyk Profesor Scott Bartlett w Polsce,

charytatywnie,

2 razy do roku konsultuje

i operuje dzieci w Krakowie!!!

Polecamy także wszystkim dociekliwym rodzicom, Panią Profesor Zofię Dudkiewicz (chirurga szczękowo - twarzowego dziecięcego i chirurga plastycznego) z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wspaniały człowiek i specjalista.

 

(wpis z grudnia 2010r.)

Doktor S. Bartlett ostatnio był w USD w Krakowie 6 grudnia 2010r.

 Amerykanin będzie konsultował też w marcu lub kwietniu 2011r.

jak zwykle w USD ul. Wielicka 265 Kraków-Prokocim

 (czytajcie poniżej , wpis z 14.11.2009r.)

 

 

Przed Oliwią jeszcze kilka operacji. Najbliższa musi opierać się na tzw. "planie maksimum" i powinna być przeprowadzona przez cały zespół specjalistów.

 

 Nasze nadzieje na wyleczenie twarzy Oliwii wiążemy z doktorem Scott'em Bartlett'em z The Childrens Hospital of Philadelphia w USA.

Jeśli chcecie poradzić się go w sprawie leczenia Waszego dziecka, podaję bezcenną informację:

Amerykanin  już od kilkunastu lat przyjmuje Polsce na konsultacjach wszystkie chętne dzieci (szczególnie te z najcięższymi wadami wrodzonymi twarzy tj. nieruchomość żuchwy, przepuklina oponowo - mózgowa, hiperteloryzmy oczu (tzw. orbital hypertelorism) , deformacje nosa, rozszczepy twarzy, a w szczególności zespół Aperta,  zespół Cruzona i zespół Pfeiffera  w poradni chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

na Prokocimiu w Krakowie.

 

Aby dostać się w tym dniu na bezpłatną konsultację do tego specjalisty od leczenia wad twarzoczaszek wystarczy skierowanie od lekarza pediatry  do poradni chirurgii dziecięcej. Możecie od razu zabrać też ze sobą skierowanie na oddział chirurgii dziecięcej ( bo może zakwalifikuje od razu Wasze dziecko do zabiegu operacyjnego - tak jak nam się to udało!!! ).

Jeśli interesuje Was kontakt do doktora Scotta - czekamy na e-mail (piotr.deska@gmail.com lub telefon pod nr 504-631-351, znajdziecie tu mnie, czyli Monikę Deska). Doktor zwykle odpowiada w kilka dni, jeśli nie w tym samym dniu! Podam chętnie wszelkie szczegóły co do tego, jak wygląda takie spotkanie.

My zabraliśmy ze sobą na to wyjątkowe spotkanie kuzynkę, która biegle mówi po angielsku. To właśnie dzięki jej zdecydowaniu i świeżemu umysłowi (my byliśmy już przemęczeni i mieliśmy tysiące wątpliwości) Oliwia trafiła na listę pacjentów i dostała się na operację.

 

Dzięki Agnieszko - jesteśmy Ci ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie.

 

Sprawa wygląda bowiem tak, że doktor Scott przylatuje do Polski na kilka dni, w pierwszym dniu "rekrutuje" dzieci, które w następnych dniach operuje. Wybiera najcięższe przypadki spośród tych , które się zgłosiły na konsultację i podejmuje się operacji.

 

Można  bezpośrednio kontaktować się mailowo z doktorem Scottem. Sami dowiedzieliśmy się o przyjazdach doktora Scott'a od dwóch rodzin, które podały nam namiary mailowe doktora Scotta. Teraz i my chętnie pomożemy. W tym celu proszę o telefon.

 

 


      Serdecznie witamy na stronie naszej córeczki Oliwii Deska

Prosimy ludzi dobrej woli o każdą pomoc finansową, nawet najdrobniejszą, jak również cenne rady. 

 
     Oliwia urodziła 23 sierpnia 2006r. z zespołem wad wrodzonych twarzoczaszki, z których najpoważniejszą i najrzadziej spotykaną jest przepuklina oponowo-mózgowa. Dodatkowo z szerokim rozstawem oczodołów tzw. hiperteloryzmem i niedokształceniem nosa i brakiem powieki na prawym oczku.
Oliweńka jest już po 5 operacjach, w tym ratującej życie. 
Wymaga dalszych operacji neurochirurgicznych i plastycznych.

 

     Naszą córeczkę czekają poważne operacje neurochirurgiczne i plastyczne, które będą powrotem do zdrowia i naturalnego wyglądu. Piąta operacja polegała m.in. na wyrównaniu linii oczodołów, zbudowaniu przedniej kości czaszki i kości noska, bez których się urodziła. Następnie czekać ją będą liczne operacje plastyczne twarzy, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Dotychczasowe operacje były ratującymi życie i zabezpieczającymi przed utratą oczka.
Nasza córeczka jest mądrym i pełnym energii dzieckiem jest zdrowa od strony neurologicznej co jest bardzo dobrą wiadomością, gdyż przy takich zmianach często występują zmiany neurologiczne.
Pragniemy, aby zawsze była tak radosna i nie musiała napotykać na przykrości ze strony rówieśników, kiedy pójdzie do szkoły. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy. Rodzice Oliwii.

 

Konto na zbiórki publiczne ogólnopolskie prowadzone za pośrednictwem mediów (pieniądze z tego konta możemy wykorzystać tylko na leczenie w Polsce):

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" Zbiórka Publiczna
nr konta: PeKaO S.A. Oddział 1 w Warszawie
75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
tytułem:
darowizna na leczenie i rehabilitację Deska Oliwia

 
Przy wpłatach zagranicznych numer konta poprzedza się numerem swift PKOPPLPW

 

Zgodnie z regulaminem porozumienia stron (rodziców i Fundacji) wszelkie zbiórki publiczne, a takimi jest i internet musimy opisywać tym kontem powyżej.

Oliwia jak i inne zapisane dzieci posiada dwa konta w Fundacji.Konto
kierowane od określonego adresata- z tego konta pieniądze można wydatkować zagranicą- jest to konto zapisane pod tekstem na stronie Oliwii w FUNDACJI DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ

 

Ze względu na regulamin, który obowiązuje między stronami musieliśmy dokonać zmian na stronie pod względem przedstawionego numeru konta.

 

Gorąco prosimy również o odpisywanie 1% podatku.

W celu wyjaśnień prosimy o kontakt