1% procent 
Początek 
Postępy w Leczeniu 
  styczeń 2011r.
  styczeń 2010r.
  grudzień 2009r.
  kwiecień 2009r.
  poździernik 2008r.
  wrzesień 2008r.
  marzec 2008r.
  grudzień 2007r.
Podziękowania 
Imprezy Charytatywne 
Oliwia w Fundacji 
AKCJA /banerek/  

 

14.11.2009r. - znaleźliśmy światowej sławy chirurga plastyka z USA, który... średnio raz lub dwa razy do roku bywa w Polsce i operuje dzieci.

W kwietniu Oliwia zakwalifikowała się na operację u niego. To dopiero początek leczenia, ale nareszcie trafiliśmy w dziesiątkę! Polecamy doktora Scott'a Bartlett'a.

Operuje zespół aperta, szczęki i nosy, Specjalizuje się w najtrudniejszych przypadkach wad wrodzonych twarzoczaszki u dzieci.

NIestety kolejną operację u Oliwii można przeprowadzić jedynie w USA, bo doktor Bartlett przyjeżdża do Polski sam, a potrzebuje współpracy z całym swoim zespołem.

 

Koszt operacji przesuwania oczodołów, skóry wokół oczu, gałek ocznych u Oliwii  to 302 tys. USD...

 

Jeśli uda nam się przebrnąć przez formalności w NFZ-cie o dofinansowanie leczenia zagranicznego - będziemy służyć pomocą innym rodzicom szukającym ratunku dla swoich dzieci...

Trzymajcie kciuki...

Od dnia 6-go listopada 2009r. rozpoczynamy drogę formalną. Komplet dokumentów, który kompletowaliśmy przez ostatnie 4 miesiące został wysłany. Teraz tylko średnio kilkadziesiąt telefonów do specjalistów i wizyty u krajowych konsultantów na przekonywaniu ich, że nie da się tego dalej leczyć w kraju.

 

 

Przed Oliwią jeszcze kilka operacji. Najbliższa musi opierać się na tzw. "planie maksimum" i powinna być przeprowadzona przez cały zespół specjalistów.

 

 Nasze nadzieje na wyleczenie twarzy Oliwii wiążemy z doktorem Scott'em Bartlettem z The Childrens Hospital of Philadelphia w USA.

Jeśli chcecie poradzić się go w sprawie leczenia Waszego dziecka, podaję bezcenną informację:

Amerykanin będzie przyjmował w Polsce na konsultacjach wszystkie chętne dzieci w poradni chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu w Krakowie na wiosnę. Podamy datę planowanego przyjazdu Profesora, jak będzie wiadoma. Ostatnio dr S. Bartlett był w Krakowie dnia 07 grudnia 2009r.

Aby dostać się w tym dniu na bezpłatną konsultację do tego świetnego specjalisty od leczenia wad twarzoczaszek wystarczy skierowanie od lekarza pediatry  do poradni chirurgii dziecięcej. Możecie od razu zabrać też ze sobą skierowanie na oddział chirurgii dziecięcej ( bo może zakwalifikuje od razu Wasze dziecko do zabiegu operacyjnego i zoperuje za darmo w amerykańskim stylu - tak jak nam się to udało w kwietniu 2009r!!! ).

Jeśli interesuje Was kontakt do doktora Scotta - czekamy na e-mail (piotr.deska@gmail.com lub telefon pod nr 504-631-351, znajdziecie tu mnie, czyli Monikę Deska). Doktor zwykle odpowiada w kilka dni, jeśli nie w tym samym dniu! Podam chętnie wszelkie szczegóły co do tego, jak wygląda takie spotkanie.

My zabraliśmy ze sobą na to wyjątkowe spotkanie kuzynkę, która biegle mówi po angielsku. To właśnie dzięki niej udało nam się przekonać lekarzy, aby wciągneli Oliwię na listę pacjentów i dostać na operację.

Dzięki Agnieszko - jesteśmy Ci ogromnie wdzięczni.

 

Sprawa wygląda bowiem tak, że doktor Scott przylatuje do Polski na kilka dni, w pierwszym dniu "rekrutuje" dzieci, które w następnych dniach operuje. Wybiera najcięższe przypadki spośród tych , które się zgłosiły na konsultację i podejmuje się operacji.

Dodatkowo trzeba zadzwonić do szpitala pod nr tel. 012 358-20-11, poprosić o rozmowę z doktorem Puchałą, który poda bliższe szczegóły i swój e-mail, aby zapoznać się z przypadkiem Waszego dziecka.

Można też bezpośrednio kontaktować się mailowo z doktorem Scottem. W tym celu proszę o telefon.