1% procent 
Początek 
Postępy w Leczeniu 
  styczeń 2011r.
  styczeń 2010r.
  grudzień 2009r.
  kwiecień 2009r.
  poździernik 2008r.
  wrzesień 2008r.
  marzec 2008r.
  grudzień 2007r.
Podziękowania 
Imprezy Charytatywne 
Oliwia w Fundacji 
AKCJA /banerek/  
Postępy w Leczeniu - grudzień 2007r.

W chwili obecnej Oliwia przebywa w domu.

 

Jest po 11-o godzinnej operacji twarzoczaszki, która odbyła się 8 października w Instytucie Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Międzylesiu.

W tej nowatorskiej i bardzo skomplikowanej operacji uczestniczyły trzy zespoły chirurgów. Operacja miała na celu powstrzymanie dalszej deformacji czaszki, przesuniecie linii oczodołów jak i wyrównanie części czołowej czaszki. Operacja udała się i Oliwka pomyślnie dochodzi do zdrowia.

Przed nią skomplikowana operacja rekonstrukcji kości nosa, a następnie konsultacje w sprawie rekonstrukcji powieczki i plastyki niewykształconego płatka noska.

Czekają ją również konsultacje w sprawie prawego oczka, na które na razie nie widzi.

Po tym wszystkim pozostaje plastyka miękka twarzy oraz retusze operacji która ostatnio  odbyła się. Główka dziecka w miarę wzrostu będzie się musiała dobrze ukształtować, a jej prawidłowy rozwój pod ciągłą kontrolą specjalistów- neurochirurgów, plastyków i neurologów. Każda anomalia jaka pojawi się w dalszym rozwoju twarzoczaszki będzie wymagała kolejnych ingerencji chirurgów.

Tak poważna sytuacja stawia nam na pierwszym planie w działaniu, zapewnienie Naszemu Dziecku najlepszej opieki i najlepszej kadry specjalistów.

Przy tak skomplikowanych operacjach nie ma odwrotu w źle przeprowadzonym zabiegu operacyjnym- zmiany mogą okazać się nie do przywrócenia. Do tego bardzo ważny jest czas w wykonywaniu kolejnych operacji.

Każdy zabieg musi być zsynchronizowany z następnym i z tym poprzednim.

Będą nam potrzebni plastycy estetyczni do uformowania Oliwii powieki i nosa co jak się dowiedzieliśmy będzie następnym dużym wyzwaniem dla lekarzy.

Dlatego przy operacji która właśnie się odbyła zaangażowanych było tylu specjalistów.