1% procent 
Początek 
Postępy w Leczeniu 
  styczeń 2011r.
  styczeń 2010r.
  grudzień 2009r.
  kwiecień 2009r.
  poździernik 2008r.
  wrzesień 2008r.
  marzec 2008r.
  grudzień 2007r.
Podziękowania 
Imprezy Charytatywne 
Oliwia w Fundacji 
AKCJA /banerek/  
Postępy w Leczeniu - poździernik 2008r.

24.10.2008r.

 

Plastycy z Polanicy Zdrój są zdania, że kolejny etap leczenia twarzy Oliwii powinien skupić się na „planie maksimum”. Znaczy to, że Oliwia potrzebuje jednak kolejnego przysuwania bliżej siebie oczodołów i tym razem też szpary powiekowe, żeby znacznie poprawić jej wygląd. Musi się to odbyć podczas jednej operacji i jak mówią – jest to operacja z rzędu najtrudniejszych operacji plastycznych.

Oliwia przeszła już jednak rok temu tak samo trudną operację.

Plastycy z Polanicy Zdrój nie mają możliwości poprowadzić leczenia Oliwii.                         

22-go listopada 2008r. na konsultacji u Profesora usłyszeliśmy smutną wiadomość, że  Oliwia nie może liczyć na operację u Profesora Kobusa.

Z różnych przyczyn – m.in. z uwagi na to, że już od 2 lat nie przeprowadza się tam tak skomplikowanych operacji na czaszce. Trwają przygotowania lekarzy , aby z tymi operacjami ruszyć, ale ordynator nie chce się podjąć leczenia wady Oliwii z uwagi na kilkuetapowe leczenie, którego Oliwia  wymaga i ilość dzieci i dorosłych z wadami, których leczenie ośrodek rozpoczął przed laty i musi dokończyć.                                                                                   

Dlatego zdecydowaliśmy się bezwzględnie szukać pomocy lekarzy bardzo doświadczonych w leczeniu takich wad. W Polsce najbardziej doświadczony jest w tym właśnie chirurg plastyk dzieci i dorosłych Profesor Kazimierz Kobus.

W związku z tym szukamy ośrodka na świecie i zespołu specjalistów z najwyższymi umiejętnościami ( plastycznymi, neurochirurgicznymi i chirurgii szczękowo-twarzowej), który zapewni Oliwii powodzenie leczenia .

Szukamy najlepszego centrum leczącego na skalę światową wady twarzoczaszki u dzieci.

Na razie nawiązaliśmy kontakt z 2-ma zagranicznymi ośrodkami:

1. Profesorem James’em T. Goodrichem z Nowego Jorku (uznawanym na świecie neurochirurgiem leczącym przepukliny oponowo-mózgowe i chirurgiem plastycznym w jednej osobie),        

2. Doktorem Davidem Dunaway’em z Great Ormond Hospital for Children z Londynu.

Czekamy na wyceny kosztów i szczegóły leczenia z tych ośrodków.

 

14.11.2009r. - znaleźliśmy światowej sławy chirurga plastyka z USA, który... średnio raz do roku bywa w Polsce i operuje dzieci.

W kwietniu Oliwia zakwalifikowała się na operację u niego. To dopiero początek leczenia, ale nareszcie trafiliśmy w dziesiątkę! Polecamy doktora Scott'a Bartlett'a.

Operuje zespół aperta, szczęki i nosy, Specjalizuje się w najtrudniejszych przypadkach wad wrodzonych twarzoczaszki u dzieci.

NIestety kolejną operację u Oliwii można przeprowadzić jedynie w USA, bo doktor Bartlett przyjeżdża do Polski sam, a potrzebuje współpracy z całym swoim zespołem.

Koszt operacji przesuwania oczodołów, skóry wokół oczu, gałek ocznych, i rekonstrukcja nosa u Oliwii  to 302 tys. USD...

Jeśli uda nam się przebrnąć przez formalności w NFZ-cie o dofinansowanie leczenia zagranicznego - będziemy służyć pomocą innym rodzicom szukającym ratunku dla swoich dzieci...

Trzymajcie kciuki.