1% procent 
Początek 
Postępy w Leczeniu 
  styczeń 2011r.
  styczeń 2010r.
  grudzień 2009r.
  kwiecień 2009r.
  poździernik 2008r.
  wrzesień 2008r.
  marzec 2008r.
  grudzień 2007r.
Podziękowania 
Imprezy Charytatywne 
Oliwia w Fundacji 
AKCJA /banerek/  
Postępy w Leczeniu - styczeń 2011r.

Kochani !

2-go września 2010r. Oliwia specjalista chirurgii dziecięcej i odtwórczej dr Scott Bartlett wraz z całym zespołem (neurochirurgiem, okulistami, chirurgami plastycznymi, chirurgami szczękowo twarzowymi) zoperował Oliwii hiperteloryzm oczodołów (ustawił bliżej siebie oczodoły) oraz zrekonstrułował kość nosową. Operacja trwała ponad 9 godzin, ale przyniosła oczekiwane efekty bez komplikacji.

Po operacji Oliwia mogła nareszcie oddychać przez nos bez przeszkód, co było dla niej cudowne (ułatwiło spanie, jedzenie, mówienie)!

Kiedy opuchlizna powiek po tygodniu od operacji ustąpiła na tyle, że mogła uchylić powiekę zdrowego oczka, Oliwia zapytana w obecności lekarzy - jakiego koloru jest kubeczek z jogurtem, odpowiedziała po angielsku - żółty! A potem zapytana ile palców pokazuje pan doktor policzyła bezbłędnie - 1,2,3,4... My i lekarze byliśmy zachwyceni, bo to oznaczało, że operacja nie naruszyła w żadnym stopniu nerwów wzrokowych i Oliwia widzi, choć ryzyko osłabienia wzroku zawsze istnieje przy tak inwazyjnych operacjach na oczodołach i tkankach wokół oczu.

 

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy ofiarowali nam jako rodzicom swoje wsparcie duchowe i finansowe.

Dzięki zebranym poprzez Fundację Dzieciom środkom pieniężnym byliśmy w stanie zorganizować Oliwii tę operację w  najbardziej doświadczonym w USA szpitalu dziecięcym w specjalistycznym zespole chirurgów, który od lat odnosi sukcesy w rekonstrułowaniu rozszczepów i deformacji urodzeniowych twarzoczaszek u dzieci.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o 1% podatku za 2010r.

na dokończenie leczenia plastycznego twarzy Oliwii!

Leczenie Oliwii w zespole amerykańskim przyniosło wspaniałe efekty, ale nie dało się wykonać wszystkich niezbędnych procedur naprawczych jej powieki, kanalika łzowego, mięśni twarzy, skóry i płatków nosa. Prosimy Państwa o dalszą pomoc finansową i odpisywanie 1% podatku na rzecz Oliwii Deska , aby zapewnić Oliwii możliwość ukończenia leczenia. Każda wpłata , nawet z pozoru najdrobniejsza powiększa jej szanse na dokończenie leczenia w zespole, na który w Polsce nie mogłaby liczyć. Dlatego tak ważne jest , aby już nie eksperymentowano na jej przypadku w kraju i dokończono leczenie w szpitalu, który zajmuje się na co dzień tego typu dziećmi co Oliwia i odnosi w tym ogromne sukcesy.